NOVÉ STRÁNKY staj-tami.blog.cz

Květen 2012

30.5. 2012 Pořád nic :(

30. května 2012 v 17:18 | Candace |  Deník Candace
Ahoj to jsem zase já, neměla jsem čas nic psát, všichni se zapojili do pátrání po Shamalovi. Maxe napadlo udělat takovou smuteční akci, samo sebou bez přítomnosti hříbat - nemuseli by to snášet dobře. I když jsem Shamala neznala všichni o něm tvrdí že je strašně hodný a všem vždycky pomohl. Pomohl Vioně, pomáhal hříbatům učil je a hrál s nimi hry, byl to prostě koník s velkým srdcema dobrým charakterem a těď je ztracený. Zajímalo by mě kde je, jestli se najde budu šťastná ale to už může být kdekoliv :( :( :'(. Nevládne tu zrovna dobrá nálada a zrovna teď :(.

28.5. 2012 - Zápor i klad

28. května 2012 v 16:42 | Candace |  Deník Candace
Ahoj to jsem zase já. Včera jsme si ted aostatní koně si všimly že zmizel jeden z Arabských hřebců. Je to černý mohutnější arab, nepamatuju se jak se jmenuje. Všichni po něm pátrají ale on nikde. Prý je možné že je nezvěstný už delší dobu prý asi tak tři týdny možná měsíc, moc nevynikal tak není divu že si toho nikdo nevšiml :( Včera když Max (to je vůdce stáda) svolával poradu kde ten hřebec taky je (stále si nepamatuju jméno) tak nepřišel, to se nestávalo často, ale zajímavé je že o něm lidé také nic nevědí. A teď trochu pozitivní zpráva dneska se začalo pracovat na oprav dvěří od boxu, s Vionou jsme docela už kamarádky a ty dveře jsem neschytala já ale Sheza.
to je on ten koník kterého všichni hledáme
a totok jsem já

27.5. 2012 - první setkání s Vionou

27. května 2012 v 17:16 | Peanut |  Deník Candace
Ahoj to jsem zase já Candace :), denska bylo vedro a nikam jsme nejeli, ale za to jsem se poprvé potkala s dostihačkou Vionou. Byla někde na závodech s Pepíkem (toho jsem tady taky viděla poprvé). Pepík je vcelku sympaťák. No dost už bylo řečí okolo, Viona mi přijde docela fajnová, ale prý nemůže být ve výběhu s Otázkou (další dostihačak) nemaj se rády, stejně Otázka je se svou malou Odpovědí ještě ve výběheu klisen s hříbaty. Viděla jsem Vionu běhat a musím uznat je fakt rychlá. Galerie mi ale řikala že je lepší se od ní držet trichu dál že ona má takovou vůdčí povahu, nemá ráda když jí někdo leze do osobního prostrou, teda pokud to není někdo s našeho personálu nebo nějaký človíček který jí padne do oka. Taky se mi dneska rozbily dveře boxu :) opraavdu za nic nemůžu to udělala Sheza když sv mém boxu schovávala před Andreou aby jí vzali k řece či co. Jenže Sheze se moc nechtěo tak si prostě usmyslela že se schová v mém boxu a když jí Andrea zavřela aby mohla dojít pro jiný vodítko tak Sheza vystratovala a dveře to nevydržely :).

27.5. 2012 - a teď píšu já

27. května 2012 v 10:14 | Peanut |  Deníček
Ahoj, včera jsme byli na soutěži s mažoretkama, jeli jsme do Prahy na Chodovské berušky. Byli jsme 4 a to jsem se o místo dělili, kdyby jsme měli o 2 body víc tak jsme byli třetí :(. Malinkej rozdíl.
Dneska jedeme zumbit do Hoštky :) no jinak nic moc nevého.
PS. v celku hezký model co ?

26.5. 2012 - za včera a dneska

26. května 2012 v 18:51 | Candace |  Deník Candace
Ahoj, včera jsem zapomněla napsat ale stejně se nic nedělo, byl to takový pohodový den :)
A za dnešek ? Byli tady nějaký děti, nikdo je nezná chvilku stáli u ohradníku a milej zlatej Gambllin to šel prozkoumat. Přinesli sice nějaký ty dobrůtky, ale radši jsme nic nejedli, Galerie mě taky varovala. Pak sice přišla Hanďa ale nic jim neřekla a mě vzala na chvilku na lonž, pak na jízdárnu abych se vyběhala pořádně a pak mě dala zase do výběhu :) No jinak vážně nic moc se neděje :)

24.5. 2012 - Nový kamarádi

24. května 2012 v 18:09 | Candace |  Deník Candace
Ahoj všichni, dneska mě Hanďa vzala do výběhu kde už zůstanu, teď už nebude stačit jen otevřít box a nechat mě jít budou mě muset každé ráno vodit. Většina klisen je hodných až na jednu, kopanci jsem se vyhla jen tak tak, tou klisnou je Deana. Ostatní klisny mě varovali že když má období kdy je útočivější je lepší se k ní nepřibližovat a držet se stranou. Je to Percheronská kobyla, ale jinak je vcelku sympatická. No kdybych měla o každé klisně napsat co si oní myslím tak jsme tu ještě zítra :), no uvidím jak se ostatní vybarví. Ještě ráno jsem se skamarádila s milou kobylkou Glerií ta je moc hodná. Původně nás Hanďa, Alice a Míša chtěli vzít na vyjížďku ale pak z toho sešlo :), jsem docela ráda že se nejelo. Dál jsem dneska dostala nový postroj, má jemný nánoskník a čelenku s malými podkovičkami, uzdečka je utahovací takže stačí povolit a nic nedře :), jo a ještě mam novou dečku s beránkem.... (je fakt moc hezká). No akorát jsem dostala vynadáno že jsem chtěla ven a rozbila dveře boxu, teď musím být navázaná abych nezdrhla... no ... ehm ... to jsem trošku nedomyslela.
PS. když se nechám vyfotit tak tady možná budete mít moji fotku :) už konečně :)

Martingal COMPLET

23. května 2012 v 16:02 | Peanut
NÁZEV: Martingal COMPLET
MATERIÁL: bavlnka, drátek
BARVY: -- libovolná -- (barva brejliček fialová, bronzová)
VYUŽITÍ: Tréninky
POPIS: Barevně sladěný komplet martingalu (+ uzda RECREATION), slouží ke správnému dření hlavy koně.

Nápad ?

23. května 2012 v 15:21 | Peanut |  Deníček
Tak si myslím že mě zase něco napadlo. A co že to toho Penuta zase napadlo ?
Tak, mě napadlo udělat hokus pokus s hmotou a vymodelovat si vlastní model koně, když mi to pude tak bych zkusila i něco víc, třeba jezdce ale spíš toho koně. Hned jak bude možnost udělám něco :)

23.5. 2012 - Příjemný den

23. května 2012 v 14:55 | Peanut |  Deník Candace
Dneska ráno mě Andrea pustila ven, nechali mě napást a pak mě Alice zkusila vzít na kraťoučkou vyjížďku po okolí, abych se podívala jak to tu vypadá, samosebou mě ještě před tí vyčistlia :). Je to tu poměrně pěkné, ale jediné co mi na okolí vadí je továrna. Celou cestu za námi šli tři malé děti, pořád se ochomýtaly za mnou a jedno mě dokonce tahalo za ocas, to Alice nevydržela a pěkně jim vynadala. To se mi líbilo (ano jsem trochu škodolibá heh). Když jsme se vrítili bylo hodně teplo tak mě Alice trochu postříkala vodou z hadice, moc příjemné ochlazení. Zatím to tu bylo v plném proudu. Na jízdárně koně a vozili děti, všichni koně na mě koukali :/ moc se mi nelíbí to když na mě koukají jako Kdo to je ? Co tu dělá ? Bude tu ještě dlouho okounět ?. Byli to ale jen koně kteří tu nejsou normálně ustájení všechno mi Gambllin řekl. Byli to koně od veldejší pani která má jen zahradu na které koně jsou a jízdárnu nemají tak si pronajali aby mohli trénovat na nějaký závod. Ale musím uznat že ten vraník co tam byl skákal fakt hezky a ta strakoška ta měla nádherný chody, byla jako kus oblaku co se vznáší :) Opravdu nádhera. Gambllin je faj koník :)